Czy można resetować modem / router ?

Należy odróżnić resetowanie urządzenia od jego restartowania. Restart to najczęściej wyłączenie i ponowne włączenie urządzenia nie powodujące niekorzystnych efektów, poza chwilową przerwą w działaniu. Reset natomiast to czynnośc polegająca najczęściej na przyciśnieciu w określony sposób przycisku na urządzeniu (zazwyczaj ukrytego i podpisanego RESET) . Wynikiem resetu jest skasowanie ustawień z urządzenia i przywrócenie konfiguracji fabrycznej. Najczęściej powoduje to przerwę w działaniu łącza.
Oczywiście można to urządzenie skonfigurować ponownie i tym samym przywrócić jego pełną funkcjonalność.

Czy modem WiFi ogranicza prędkość internetu?

Urządzenie bezprzewodowe, takie jak modem WiFi czy router WiFi , nie powoduje ograniczania prędkości usługi internetowej. Jenak na prędkość internetu osiąganą na urządzeniu podłączonym drogą radiową mają wpływ różne czynniki, takie jak: zakłócenia (zagłuszenia) transmisji przez inne nadajniki pracujące w tym samym zakresie częstotliwości, standardy obsługiwane przez karty sieciowe, odległość i przeszkody na drodze do nadajnika, a nawet szyfrowanie transmisji. Dlatego wyniki testów prędkości łącza internetowego np. na stronie speedtest.ostnet.pl mogą mieć inne wartości dla łączy bezprzewodowych a inne – wyższe – na łączach zestawionych za pomocą kabla. 
Z tego powodu zalecamy testowanie prędkości przy użyciu kablowego połączenia komputera z urządzeniem abonenckim. 

Problem z wysyłaniem poczty.

W związku z ogromną ilością rozsyłanego w Internecie spamu port 25 jest od dłuższego czasu blokowany w naszej sieci (dla usług internetowych z dynamicznie przydzielanym adresem IP). Aby programy pocztowe poprawnie wysyłały wiadomości należy je odpowiednio skonfigurować. A dokładnie wystarczy zamiast portu 25 dla poczty wychodzącej ustawić port 587 lub 465 (dla połączeń szyfrowanych SSL). Pozwoli to swobodnie wysyłać e-maile. Jednocześnie sugerujemy sprawdzenie ustawień programów typu firewall. To ustawienie dotyczy obsługi poczty przez programy pocztowe (OutlookExpress, The Bat, Thunderbird …. ) .Nie ma konieczności wprowadzania żadnych zmian, jeżeli do wysyłania wiadomości pocztowych wykorzystywana jest przeglądarka internetowa.

Informacje o konfiguracji poszczególnych programów pocztowych dostępne są na stronach serwisów popularnych dostawców kont pocztowych w Polsce lub na przykład tu : www.pomagam.net.